Teleskop - Dürbün

LİSTELE
Tükendi
İncele

2'li Tripodlu Dürbün

(0)
499,00 TL

Ürün Boyutu: 33 * 20 cmMalzeme: Ahşap, Metal..

İncele

Deri Kaplama Kutulu Dürbün

(0)
399,00 TL

Ürün Boyutu: 18*47,5 cmMateryal: Deri ve Metal..

Gösterilen 1 - 2 Toplam 2 Ürün (1 Sayfa)

Teleskop & Dürbün

Uzakta yer alan nesneleri iki gözümüzü kullanarak daha yakında görmemizi sağlayan ürünlere dürbün adı verilir. Yine aynı amaçla kullanılan ve tek adet merceğe sahip olan diğer bir ürüne ise teleskop adı verilir. Daha çok gökyüzünü ve yıldızları izlemek amacıyla kullanılan teleskop çok güçlü lens yapısına sahip olduğundan en uzakta yer alan nesneleri dahi yakınlaştırma özelliğine sahiptir. Görüntüleri başka ekrana yansıtma ve görüntüleri kaydetme gibi özelliklere sahiptir. Uzakta yer alan nesneleri izleme merakına sahipseniz ya da bu meraka sahip olan bir yakınıza hediye almak istiyorsanız sitemizde yer alan teleskop ve dürbün modellerini inceleyebilirsiniz.

Gökyüzü izlemek yerine doğa üzerinde yer alan diğer diğer nesnelere daha yakından bakmak istiyorsanız dürbün tercih etmeniz gerekmektedir. Bu nesnelerde lensler daha kısa ve mercekler küçük olduğundan daha yakın mesafeyi görmek amacıyla kullanılır. Ağırlığının hafif ve taşınmasının kolay olmasından dolayı istediğiniz her yere götürebilirsiniz. Boynunuza asabilir ya da özel olarak tasarlanmış çantalardan satın alabilirsiniz.

Gökyüzündeki nesnelere daha yakından bakabilmek amacıyla kullanılan silindirik aletler teleskop olarak adlandırılır. Büyük lens ve uzak mesafeli merceklerden üretilen bu ürünler çok daha uzak mesafeyi görebilme özelliğine sahiptir. Bu ürünler ağır olduğundan dolayı her yere taşınabilme özelliğine sahip değildir.

Sitemizde farklı amaçlar için özel olarak tasarlanmış teleskop ve dürbün modellerinden sizin için en uygun olanı seçebilir, uygun fiyat ve hızlı kargo avantajlarından yararlanabilirsiniz.